„Suured”, „värvilised”, koguni pisut „kiiksuga” on märksõnad, mis iseloomustavad 2024. aastat päikeseprillide maailmas. Paljud suunad on pärit eelmistest hooaegadest ning saame kindlalt väita, et klassika jääb klassikaks, 2024. aastakäik lisab vaid annuse julget mängulisust.

  • Maskid
  • Sportlikud mudelid
  • Retrostiil ja toonitud klaasid
  • Klassikaline must
  • Kassisilm
  • Täiustatud aviaatori stiil
  • “Tagurpidi” trend

Maskid
Selle kevade moto: „Suurus on oluline!” Suurevormilised maskid on juba mitu aastat pildis olnud, kuid nüüd on need eriti julged ja ulakad nii värvi kui ka kuju poolest. Selle aasta mudelid on veelgi suuremad, minimalistlikumad ja julgemate vormidega. Moenõuanne: kanna maske koos suurte jopede, kampsunite, pintsakutega.

Sportlikud mudelid
Biker’i tüüpi prillid rokkisid moelavadel eelmisel aastal, sportlikud mudelid ise on kogunud populaarsust aga juba mitme hooaja vältel. Tänavu võib öelda: sport on tulnud selleks, et jääda. Kujude poolest on valikus eriskummalistest kuni lihtsustatud ja igapäevasemate mudeliteni, et sobituda erinevate kandjate ja nende isikliku stiiliga. Et joosta kas tööle või peole.

Retrostiil ja toonitud klaasid
70-80ndad on jätkuvalt moekas ajastu. Retro värvipalett sisaldab kollast, maalähedast pruuni ja rohelist, violetti ja virsikutoone, sel aastal ka beebisinist ja beeži. Klaasid olgu gradient (värvi üleminekuga) või õrnalt toonitud – need tõstavad lisaks silmadele esile kogu sinu näo. See on väga naiselik ja samas ka vallatu trend, sobides ideaalselt meie kliimasse, kus päike ei paista alati nii eredalt. Siseruumidesse liikudes ei pea neid prille kohe ära võtma, kuna pehme klaas lubab mõnusalt ringi vaadata ka neid peast võtmata.

Klassikaline must
Üks klassikaline must paar päikeseprille on sinu garderoobis sama oluline nagu väike must kleit ja punane huulepulk. Kindel valik nii töökohtumisele, peole kui ka randa, sobides nii pintsaku, siidkleidi kui bikiinidega. Kuju poolest on valik sel hooajal lai: peene metallraamiga prillidest kuni ülisuurte „kreiside” mudeliteni.

Kassisilm
Millised päikeseprillid on kõige ajatumad? Millist prillikuju armastavad nii Rihanna, Beyoncé kui ka Kendall Jenner? Loomulikult kiisuprille! Neid on saadaval n-ö minist maxini, erinevates värvitoonides ja materjalides. Hea nipp! Kassisilma kujulised prillid sobivad eriti hästi ümara kujuga näole.

Täiustatud aviaatori stiil
2024. aastal järgib see prillikuju klassikalist joont, ent veidi täiustatult. Kujudest tasub eelistada pisarakujust kuni pisut kandilisemateni, ümaramatest lausa maski vormini. Valikus on sportlikumad ja ülipeened, toonitud või värviliste klaasidega, retrohõngulised või ultramoodsad. See on kuju, mis sobib kõigile. Kõrget lendu!

„Tagurpidi” trend
Sel kevadel üllatab meid uus pöördeline trend. Nimelt on läätse kumerus pööratud “tagurpidi” nii, et see on voolujooneline ja jälgib põsesarna kuju, tõstes esile sinu kaunist nägu. Vaata ka Ray-Bani uut Reverse kollektsiooni.