Ettevaatust! Ere päike ja uv-kiirgus võivad kahjustada enim just laste silmi!

Kevade saabudes satub prillipoodi üha enam inimesi, kes otsivad moekat kaitset silmadele. Kõik täiskasvanud teavad, kui tähtis on kaitsta oma silmi ereda päikese eest. Lapsevanemad peaksid rohkem tähelepanu pöörama ka laste silmade kaitsele. Just laste puhul on väga oluline, et neil oleksid korralikud päikseprillid, mis kaitseksid neid ereda päikesevalguse ning UVA- ja UVB-kiirguse eest, sest kasvavad ja arenevad silmad vajavad kahjuliku UV-kiirguse eest samasugust hoolt ja kaitset nagu lapse õrn nahkki.

Oluline on omada õige 100%-lise UV-kaitsega päikeseprille, sest mänguasjade poest või tanklast ostetud päikeseprillidel ei ole tihtipeale UV-kaitset ning need toovad silmadele pigem kahju kui kasu. Ilma prillideta laps kissitab ning nii kaitseb silm end kahjustava UV-kiirguse eest rohkem, kui seda teeb tume, ilma UV-kiirguse kaitseta prilliklaas. Tumeda klaasi taga on pupilliava suur ning sellisel juhul pääseb silma rohkem kahju tekitavat UV-kiirgust.

Pro Optika kauplustes müügil olevatel päikeseprillidel on kõigil garanteeritud 100%-line UV-kaitse.

Kuna väikesed lapsed liiguvad palju, peaksid neil prillid kindlalt ees püsima. Oluline on, et need oleksid parajad, mitte liiga suured ega väikesed, istuma kindlalt lapse väikesel ninal ja ikka nii, et päike prillide kõrvalt ega pealt laste silma ei piiluks. Paljud pisikeste laste päikeseprillid on tagant reguleeritava paela või veniva kummiga, et kõik mängud saaks mängitud ilma, et päikseprillid kaoksid. Samuti on laste päikseprille saadaval painduvast metrjalist, et laps ennast päikeseprillidega võimalikult mugavalt tunneks ning lapsevanem ei peaks kartma, et need mänguhoos purunevad. Peale UV-kiirguse teeb kurja ka otsene päikesevalgus, mis võib tekitada põletuse. Selle vältimiseks on soovitatud kanda ka nokaga mütsi või kaabut.

Pro Optikas on lastele suur valik päikeseprille erinevates toonides ning suurustes – tüdrukutele roosasid ja kividega, poistele siniseid ja autodega, suurematele lastele aga juba emme-issi prillidega sarnaseid päikeseprille. Firmalt Polaroid pakume polariseeritud prilliläätsedega päikeseprille, mis parandavad kontrasti ning likvideerivad üleliigsed peegeldused. Laste prillid võiksid olla võimalikult tumedad, et nad tunneks ennast ka ereda päikese käes prillidega hästi.

Pakume laste päikeseprille brändidelt Polaroid, Ray-Ban, Hello Kitty, Centrostyle, Oakley jne.