Fotokroomsed kontaktläätsed

Kontaktläätsede valik täieneb aastast aastasse. Praeguseks on välja töötatud ka fotokroomsed kontaktläätsed. Samal ajal kui uudne fotokroomne prillilääts sobib nüüd ka autojuhtidele, on igapäevaste läätsekandjate seas kasvanud nõudlus ka fotokroomsete kontaktläätsede järele.

Kontaktläätsedel Acuvue Oasys with Transitions on seitse kasulikku omadust. Need

1. kohanevad valguse muutusega,

2. vähendavad hämaras valgussähvatusi ning kõrvaldavad halosid kuni 18%,

3. blokeerivad sinise valguse hulka sisetingimustes kuni 15% ja välistingimustes kuni 55%,

4. teravdavad värvikontraste,

5. vähendavad eredast valgusest tingitud nägemispinget,

6. blokeerivad UV-valgust: 100% UVB- ja 99% UVA-kiirguse kaitse,

7. on arendatud välja Acuvue Oasyse tehnoloogia põhjal, mis pakub kandmismugavust ning silmadele niisutust terveks päevaks.

Acuvue Oasys with Transitions on uudsed 2−4-nädalased silikoonhüdrogeelist kontaktläätsed, mis reageerivad ümbritsevale valgusele ja selle muutumisele. Need on esimesed fotokroomsete omadustega kontaktläätsed, mis ereda valguse käes automaatselt tumenevad ja hämaras muutuvad tagasi tavapärasteks läätsedeks. Kontaktlääts muutub UV-ga kokkupuutel tumedamaks, kuid on töödeldud nii, et ei muuda silmade loomulikku värvitooni märgatavalt.

Saadaval on pruuni tooni fotokroomsed kontaktläätsed.

Kuigi fotokroomseid kontaktläätsi on hea kanda päikselise ilmaga, ei taga nad täielikku silmade kaitset. Fotokroomne kontaktlääts katab küll vikerkesta, kuid mitte selle ümbrust, mis vajab lisakaitset kas päikseprillide või muude abivahendite näol.