Kes on optometrist?

Optometrist on tervishoiu spetsialist, kes tegeleb nägemise uurimise ja korrigeerimisega, määrab prille, kontaktläätsesid ning oskab ka prille sobitada, valmistada ja parandada. Seega peab ta hakkama saama kõigega, mis prillipoes töötades vajalik. Optometrist annab nõu raamide valimisel ning nägemisega seotud teemadel.

Optometristiks õpitakse Eestis Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, kus õpe kestab 3,5 aastat, sisaldades nii teooriat kui rohkelt praktikat. Peamisteks töökohtadeks on prillipoed ja silmakliinikud. Eestis tegeleb optometrist eelkõige tervete ja väljaarenenud silmadega, st noorte ja täiskasvanud inimestega, kirjutab välja prilliretsepte ja kontaktläätsesid. Lisaks traditsioonilisele kaugel paiknevale tähtede tabelile kasutatakse tänapäeval ka kaasaegseid teste ja kaasaegset aparatuuri. Haigustele viitavate leidude korral suunab optometrist kliendi edasi arsti vastuvõtule ise haigusi diagnoosimata ja ravimata. Lastel ja eakatel on soovitud pöörduda nägemise kontrollimiseks silmaarsti poole.
Optomeetriavaldkond on väga lai: lisaks kuuluvad sellesse valdkonda nägemise ergonoomia, spordinägemine, vaegnägemine, nägemistaju. Suur hulk inimestest töötavad arvutitega ning teevad palju lähitööd. Nägemise ergonoomia muudab valgustust ja töövõtteid reguleerides töö vähem koormavaks. Vaegnägijatel aitab optometrist valida sobivad abivahendid.

Riigiti on optometristil pisut erinevad tööülesanded ja õigused. Eesti optometristid ei kirjuta välja ravimeid ega tegele haiguste raviga, kuid USA-s ja Suurbritannias on optometristidel vastav väljaõpe ning õigus. Lühikese ajaga on optomeetria Eestis kiiresti arenenud ning meie optometristid omavad suurepäraseid teadmsi ja parimaid töövõtteid.
Oleme veendunud, et kui usaldate oma nägemise kontrollimise ja konsultatsiooni meie optometristide hoolde, pakutakse Teile parimat silmade hoolitsust ja parimaid optikalahendusi. Meie optometristid, kes osalevad kõik järjepidevalt koolitustel ning töötavad kaasaegseima aparatuuriga, pakuvad Teile vaid parimat!