Pinnakatted

Tavaline klaas- ja plastikmaterjal peegeldab valgust prilliläätse eesmise ja tagumise pinna peale kokku umbes 9%, mis tähendab seda, et nägemisaisting on võimalikust kümnendiku võrra kehvem. Kui tegu on õhukeste läätsematerjalidega, mille peegeldumine on suurem, võib valgusekadu ulatuda 20%-ni. Kõik see mõjutab nägemisteravust oluliselt.

PEEGELEDUSVASTANE PIND
Peegeldusvastane pind (inglise keeles AR coating, antireflection) kantakse prilliläätse pinnale peegelduste vältimiseks ning selgema ja kontrastsema pildi saamiseks. Tavaline prillilääts, nii klaasist kui ka plastikust, peegeldab valgust ühelt pinnalt u 4%, mõlemalt pinnalt kokku u 8%. Peegelduste tõttu ei jõua läbi prilliläätse kogu valgus ja informatsioon silmani. Kui tegemist on õhukese (õhendatud) prilliläätsega, võib valgusekadu ulatuda 20%-ni. Peegeldusest tingitud valgusekadusid hoitakse ära prillikläätse optilistele pinnale kantud peegeldusvastase AR-pinnakattega (antireflection), mis vähendab peegeldusi 1%-ni. Peegeldusvastane kate toob paremini esile silmade loomuliku ilu ja see tagab ka hea nägemise rasketes valgustingimustes, näiteks pimedas autot juhtides. Lisaks klaasi optilisele paranemisele on tähtis ka esteetiline efekt – prillilääts on pea märkamatu, jättes prillidest kergema ja õhulisema mulje.

KÕVAPIND
Kõvapind (inglise keeles hardcoat) muudab plastikläätsed kriimustustele oluliselt vastupidavamaks. Kõvapind ei taga 100% kriimustuskindlust, seega soovitame prilliläätsi puhastada vaid spetsiaalsete puhastusvahendite ja puhastuslappidega.

HÜDROFOOBNE EHK VETT JA MUSTUST HÜLGAV PIND
Hüdrofoobne pind tagab prilliläätsedele kergema puhastamise ning udustub vähem ja aitab prilliklaasidel kauem puhtana säilida.
Alates 2004. aastast on kõik suuremad prilliläätsetootjad AR-pindade kvaliteeti oluliselt parandanud, lisades neile molekulaarselt tiheda hüdrofoobse (vetthülgava) kihi. Tänu sellele on läätse pind oluliselt vastupidavam ja libedam, see vähendab prillide liiga sagedase puhastamise vajadust, kuna see pinnakate ei määrdu nii kergesti. Superhüdrofoobne töötlus annab eriti libeda pealiskihi – prilliläätsedele ei jää pidama mustus ega veepiisad. Hüdrofoobse pinnakattega prilliläätsed tõrjuvad vett, mustust ning tagavad kiirema vabanemise udust. Puhastamiseks piisab, kui kasutada spetsiaalset (puhast) mikrofiiberlappi, mille kasutamine pikendab prilliläätse kasutusiga.

DIGIKIIRGUSKAITSEGA PIND
Digikiirguskaitsega ehk sinist valgust neutraliseeriv pinnakate on mõeldud digitaalsetest ekraanidest tuleneva kahjuliku sinise valguse vastu. Erinevad digiseadmed, olgu selleks televiisor, arvutiekraan, tahvelarvuti, nutitelefon, kiirgavad sinist valgust. Sinine valgus on meie jaoks normaalne nähtus, kuna see on päevavalguse üks osa, sinise valguse ülesanne on hoida meid päeva jooksul ärkvel. Küll aga võib selle valguse ületarbimine tekitada silmade pinget, väsimust ja isegi unetust. Digikiirguskattega pind kaitseb silmi üleliigse pinge eest, pakub mugavamat nägemist ja kontrastsemat igapäevaste nutiseadmete kasutamist.

100%-LINE UV-KAITSE
See päikeseprilli pinnakate hoiab ära silmade päikesekahjustused. UV-kaitse tähendab, et prillilääts ei lase läbi ultraviolettkiirgust (ehk n-ö sinist valgust, alla 400 nm nähtavast valgusest). UV-kaitset on vaja ultraviolettkiirguse kahjuliku mõju vältimiseks. Silmadele ohtlikku UV-kiirgust peegeldub eriti palju päikeselise ilmaga lumelt ja veelt.