Prilliläätsede materjalid

Prilliläätsesid valmistatakse erinevatest materjalidest, neist levinumad on mineraalklaas ja plastik. Soovitame tavaliselt plastikut, kuna see on mineraalklaasist kergem ja purunemiskindlam. Nii plastikust kui klaasist prilliläätsedel saab rakendada erinevaid optilisi disaine (ühevaateline, bifokaal, progresseeruv).

Mineraallääts
Mineraalklaasi ehk tavalise klaasi headeks külgedeks on vastupidavus kriimustustele ja õhem tulemus suurte tugevuste puhul, kui on kasutatud kõrge murdumisnäitajaga ehk õhendatud klaasi. Küll aga võib mineraallääts kergemini puruneda ning seetõttu ei soovitata neid lastele ega autojuhtidele (see on ohtlik turvapadja avanemise korral). Samuti on klaasist prillilääts raske.
Mineraalläätsesid saab tellida läbipaistvaid, tooniga ja isetumenevaid ning neid on võimalik katta peegeldusvastase kattega.

Plastik prillilääts
Plastikprilliläätsed on tänapäeval kõige eelistatumad – seda kindlasti oma kerguse ja vastupidavuse tõttu. Suurte tugevuste puhul on võimalik plastikläätsesid õhendada, et prillid näeksid kenamad välja ja oleksid kasutajale mugavamad. Plastikmaterjali kriimustuskindlust tõstetakse kõvapinnakattega.
Plastikläätsesid saab tellida läbipaistvaid, tooniga ja isetumenevaid ning neid on võimalik katta kõvapinna ja peegeldusvastase kattega.

Trivex-materjalist prillilääts
Trivex 1,53 PHD Lager on löögikindel plastikmaterjal, mis sobib eriti lastele, kuna on purunematu. Eriti sobilik on see pallimängudega tegelevatele lastele ja inimestele, kellel peavad olema löögikindlad prilliklaasid. Oma nägemisomadustelt on trivex-materjalist klaasid oluliselt parema optilise kvaliteediga kui polükarbonaadist prilliklaasid. Mujal maailmas käsitletakse trivex-materjali kui ohutuid prilliklaase, mis sobivad silmade kaitseks ning tagavad täieliku ohutuse purunemise eest. Siin on mõned videod, mis iseloomustavad trivex-materjali omadusi.

https://www.youtube.com/embed/ZFc6T1_qXAs?rel=0&showinfo=0&wmode=transparent

Võrdlus tavaplastikust ja trivex -materjalist klaaside puhul

https://www.youtube.com/embed/Eogq4HDtcnY?rel=0&showinfo=0&wmode=transparent