Värvilised läätsed

Värvilised kontaktläätsed on huvitav viis oma välimusega mängida või sõpru üllatada. Selleks ei pea tingimata olema prillikandja – läätsi toodetakse nii tervele silmale ehk null tugevusega kui ka vastavalt retseptile. Samas tuleks meeles pidada, et kõik kontaktläätsed, kaasa arvatud värvilised kontaktläätsed, vajavad esmakordsel kasutamisel sobitamist optometristi vastuvõtul. Samuti on läätsede kandmisel vaja järgida hügieeninõudeid.

Värvide valik on väga lai, sisuliselt kogu värvispektri ulatuses: on nii ühtlase värviga kui ka iirist matkivad mitmevärvilised säbrulised kontaktläätsed. Mõned värvilised läätsed on läbikumavad ning sobivad oma silmavärvi toonitamiseks, teised aga katavad iirise täielikult, muutes silmavärvi tugevamalt või täielikult. Värvi valimine ei sõltu ainult maitsest, vaid ka silmade loomulikust toonist. Kui silmad on heledad, saavutatakse muutus kergemini, seevastu pruunisilmsetel ei pruugi heledat tooni läätsed üldse efekti anda. Seega peab värvilisi kontaktläätsesid proovima, et veenduda värvi sobivuses. Samuti on oluline, et kontaktlääts paigutuks ilusti keskele ega jätaks oma värvi servadest nähtavale.

Pupilli kohal on tavaliselt ilma värvita ala. Sõltub pupilli suurusest, kas oma silmavärv paistab välja või jääb kaetud. Kui pupilli läbimõõt on väiksem kui läätse pupilliava, jääb näha loomuliku silmavärvi ring. Leidub ka üleni värvitud kontaktläätsesid, millel pupilliava puudub. Seljuhul tuleb arvestada, et näete ka maailma värvilisena ning kontrast ja nägemiseteravus vähenevad.
Värvilisi kontaktläätsesid valmistatakse pehmest ja mugavast materjalist. Kasutusaeg varieerub alates ühest päevast kuni poole aastasteni. Kasutusaja pikkus tähendab, et paki avamise hetkest on säilivusaeg näiteks kuni üks kuu, sõltumata sellest, mitu korda läätse silmas kantud on. Säilivusaja lõppedes muutub lääts kasutuskõlbatuks ja kontaktlääts tuleb ära visata.

Too värviliste läätsedega värvid igapäevaellu, muuda oma imidžit ja üllata oma lähedasi!