Müoopiat AEGLUSTAVAD prilliläätsed

Nüüdseks on tõestatud, et müoopiat ehk lühinägevust on võimalik ohjeldada. See toimib kõige paremini, kui alustada nii varases müoopia staadiumis kui võimalik.
Müoopiat aeglustavad prilliläätsed on mõeldud lastele, kes vajavad kaugele vaatamiseks miinustugevusega prille. Müoopiat aeglustavad prilliläätsed aeglustavad silmade telje kasvu, mis on progresseeruva müoopia peamine põhjustaja. Sellised prilliläätsed suunavad valguse võrkkestale viisil, mis annab ajule märku silmatelje kasvu aeglustamisest. Kui meil on võimalik silma telje kasvu takistada, õnnestub teatud määral ka müoopia arengut taltsutada.

Pärast prillide kättesaamist järgneb kohanemisperiood, mis kestab olenevalt inimesest umbes üks-kaks nädalat. Kohanemisperioodil soovitame vältida jalgrattaga sõitmist, üldse transpordivahendite juhtimist ja aktiivse spordiga tegelemist. Pärast kohanemisperioodi peaksid müoopiat aeglustavad prilliläätsed olema ees kogu ärkveloleku aja. Lapse ja lapsevanemate ülesandeks jääb iga päev veenduda, et prilliraamid oleksid õigesti asetatud, nii et lapse silm vaataks täpselt läbi läätse keskosa ja lapsel oleks mugav nendega olla. Pärast prillide kasutamist tuleb teha uus nägemiskontroll kõigepealt poole aasta möödudes ja siis aasta möödudes, et jälgida edasist müoopia kulgu ning vajaduse korral muuta prilliläätsede tugevust.

Väga tähtis tegur müoopia ohjeldamise juures on see, et prilliläätsed tagaksid lapsele optimaalse nägemise. Siinjuures olgu mainitud, et varasemad teadmised, mille põhjal määrati lapsele väiksema miinusega prillid, et ärgitada tööle ka lapse enda silmi, on nüüdseks ümber lükatud, sest sellel tegevusel on pigem lühinägevust süvendav efekt. Peale müoopiat aeglustavate prilliläätsede soovitame müoopia arengu pärssimiseks viibida iga päev vähemalt kaks tundi õues, sest päevavalgusel on samuti silma telje kasvu aeglustuv mõju. Lisaks on tähtis teha pikaajalises lähitöös regulaarseid pause ning kasutada sobivat valgustust ja õiget töökaugust. Oluline müoopia pidurdamisel on kindlasti jälgida õiget elustiili. Soovituslik on hoida kinni 2-20-20 reeglist: lapsel tuleb võimaldada iga päev vähemalt kaks tundi õues viibida, vaatama lähitööd tehes iga 20 minuti järel vähemalt 20 sekundit kaugusesse.

Kui su laps on lühinägev ja tema nägemisteravus väheneb iga aastaga, siis on just tema hea kandidaat müoopiat pidurdavate prilliklaaside kasutamiseks. Küsi nõu Pro Optika optometristidelt ja broneeri aeg nägemiskontrolli (https://www.prooptika.ee/broneeri-aeg-nagemiskontrolli/).